www.chemix.eu    Aktualności    Atlas M-SYSTEM

NOWOŚCI, WYDARZENIA
AKTUALNOŚCI

09 lutego 2017

Atlas M-SYSTEM

Kategoria: Nowość

Służy do mocowania płyt: g-k, z materiałów drewnopochodnych, cementowo-włóknowych, typu ALUCOBOND itp. do powierzchni ścian, sufitów, skosów poddaszy. Umożliwia wykonywanie obudów kanałów wentylacyjnych i instalacyjnych, sufitów podwieszanych o zróżnicowanych poziomach, itp. System dedykowany jest zarówno do nowo wykańczanych pomieszczeń, jak i do prac remontowych, szczególnie przy adaptacji strychów i poddaszy na cele użytkowe lub też adaptacji użytkowanych pomieszczeń na inne cele. System rekomendowany jest do montażu PŁYT BUDOWLANYCH ATLAS lub WIM, służących do wykonywania wszelkiego typu obudów, uzupełnień, itp.

 

 

WŁAŚCIWOŚCI

Łatwy w montażu - mocowanie punktowe umożliwia wykonywanie prac (montaż łączników talerzykowych i płyt okładzinowych) przez jedną osobę.

 

Bardzo szybki postęp prac – mocowanie pełnowymiarowej płyty ogranicza się do dwóch etapów: wykonania kilkunastu otworów, w których należy zamocować łączniki oraz do przykręcenia płyty g-k do talerzyków przy użyciu stalowych wkrętów.

 

Płynna regulacja dystansu pomiędzy płytą a podłożem oraz kąta nachylenia płyt poszycia – dystanspłyt g-k od podłoża może być dowolnie regulowany, niezależnie od geometrii ścian lub wypraw tynkarskich, w zakresie 10-200 mm, a po zastosowaniu elementów przedłużających w przypadku sufitów nawet do 500 mm.

 

Brak wymogów dotyczących przygotowania podłoża: wyrównania, skucia spękanych wypraw tynkarskich, gruntowania itp. – system umożliwia precyzyjny montaż płyt g-k na bardzo nierównych lub spękanych wyprawach tynkarskich, w miejscach występowania uskoków ścian, itp.

 

Możliwość korekty geometrii ścian w przypadku występowania narożników wklęsłych lub wypukłych o kącie innym niż 90° – łączniki mogą być stosowane jako element uzupełniający w przypadku klejenia płyt g-k do podłoży o bardzo dużych nierównościach (>20 mm). Mogą być wtedy osadzane lokalnie w miejscach występowania największych nierówności, bez konieczności wykonywania tzw. podklejek.

 

Możliwość bezkolizyjnego rozprowadzenia instalacji elektrycznych, wodnych i kanalizacyjnych oraz kanałów wentylacyjnych pod powierzchnią okładziny z płyt g-k - w przypadku istniejącego orurowania lub okablowania, dają możliwość szybkiego montażu płyt przy zachowaniu wymaganej stabilności mocowania.

 

Możliwość łączenia ATLAS M-system 3G z :

- technologiami tradycyjnymi, takimi jak sufity tynkowane tynkiem gipsowym,

- elementami sufitów dwu- lub więcej poziomowych montowanych na bazie łączników 120 PP,

- płytami mocowanymi na systemach stelażowych.

 

Zmniejszenie ryzyka powstania rys – punktowe mocowanieumożliwia kompensowanie naprężeń pojedynczych płyt już na etapie montażu. Płyty po zaszpachlowaniu tworzą sztywną tarczę, co eliminuje występowanie dalszych naprężeń pomiędzy nimi i zapobiega powstawaniu rys na połączeniach. Tarcza jest oddylatowana w stosunku do okładzin sąsiednich ścian oraz sufitu, mając swobodę odkształceń.

 

Szybki montaż elementów obudów z płyt gipsowo-kartonowych - obniżanych sufitów na części ich powierzchni, elementów obudów na ścianach pomieszczeńitp. Mogą być szybko montowane na wyznaczonych obszarach ścian i sufitów, sąsiadujących z wykończonymi już wcześniej wyprawami tynkarskimi, stanowiąc uzupełnienie wykończenia wnętrz.

 

Możliwość zredukowania odległości pomiędzy poszyciem a podłożem do 1 cm - co pozwala na zminimalizowanie strat kubatury pomieszczenia.

 

Wygoda i bezpieczeństwo w transporcie oraz składowaniu – niewielkie wymiary gabarytowe elementów systemu umożliwiają jego transport samochodami osobowymi, co nie jest możliwe w przypadku rozwiązań stelażowych. Elementy nie blokują powierzchni składowej w pomieszczeniach, mogą być przechowywane na ograniczonej powierzchni na zewnątrz lub w samochodzie.

PRZEZNACZENIE

Łączniki talerzykowe ATLAS M-system 3G służą do:

- mocowania płyt gipsowo-kartonowych, płyt z materiałów drewnopochodnych, cementowo włóknowych, płyt typu ALUCOBOND itp., do powierzchni ścian, sufitów, skosów poddaszy

- wykonywania obudów kanałów wentylacyjnych i instalacyjnych, sufitów podwieszanych o zróżnicowanych poziomach, itp.

 

System dedykowany jest zarówno do nowo wykańczanych pomieszczeń, jak i do prac remontowych - szczególnie przy adaptacji strychów i poddaszy na cele użytkowe lub też adaptacji użytkowanych pomieszczeń na inne cele.

 

System rekomendowany jest do montażu PŁYT BUDOWLANYCH ATLAS lub WIMsłużących do wykonywania wszelkiego typu obudów, uzupełnień, itp. – wspólne zastosowanie płyt budowlanych nacinanych oraz łączników M-system 3G umożliwia kształtowaniezabudów obłych, o nietypowych kształtach. Pozwala to na znaczne uproszczenie ich montażu i oszczędność czasu w stosunku do tradycyjnych rozwiązań na bazie stelaży.

 

Łączniki talerzykowe ATLAS M-system 3G z polipropylenowym talerzem montażowym KT 3G 120 PP są przeznaczone do stosowania wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń, do następujących typów płyt okładzin ściennych i sufitowych, w tym poddaszy:

płyt gipsowo-kartonowych wg normy PN-EN 520-A1:2012, o grubości 12,5-25,0 mm (tylko w przypadkach zastosowań wewnętrznych),

płyt drewnopochodnych wg normy PN-EN 13986-A1:2015, o grubości 12,0-25,0 mm,

płyt włóknisto-cementowych kategorii A, B, C lub D wg normy PN-EN 12467:2013, o grubości 8,0-25,0 mm,

płyt ALUCOBOND wg Aprobaty Technicznej ITB nr AT-15-4058/2010, o grubości 4,0 lub 6,0 mm.

 

W skład systemu wchodzą następujące elementy (tablica 1):

talerze montażowe polipropylenowe 120 PP wraz z elementem mocującym (śrubą) z gwintami metrycznymi M6/M8 lub gwintami do drewna o średnicy 6,5/8,5 mm i długościach 100-250 mm (tablica 2),

tuleje rozporowe z tworzywa sztucznego o średnicach 8-12 mm,

pręty gwintowane przedłużające do zastosowań sufitowych z gwintem metrycznym M6/M8,

wkręty stalowe do mocowania płyt do talerzyków łączników o średnicy 3,5 mm.

Tablica 1 przedstawia przykłady zastosowań łączników talerzykowych ATLAS M-system 3G z polipropylenowym talerzem montażowym KT 3G 120 PP w różnego rodzaju podłożach i odpowiadające im w zależności od zastosowania rodzaje tulei rozporowych, prętów przedłużających i wkrętów do mocowania.

      Punkty Programu Fachowiec  

 

SALON SPRZEDAŻY

ul. Torowa 15A
08-110 Siedlce

Tel.: (25) 632 71 02
E-mail: sklep@chemix.eu

CENTRUM BUDOWLANO HYDRAULICZNE

ul. Cmentarna 15
18-300 Zambrów

Tel.: (86) 271 20 53
E-mail: zambrow@chemix.eu

MEBLE POD ZABUDOWĘ

Ujrzanów 175
08-110 Siedlce

(budynek firmy Apis)
Tel.: (25) 746 24 36
Kom.: 882 079 642
E-mail: meble@chemix.eu


Chemix Sp. z o.o.
ul. Torowa 15A
08-110 Siedlce

Copyright © 2013 - Chemix Sp. z o.o.

Wykonanie: SIGNUM Studio Interaktywne